Do czego służą regały w magazynie?

Półki to jeden z najwygodniejszych i najbardziej funkcjonalnych sposobów na zorganizowanie przestrzeni magazynowej i przechowywania. Systemy regałowe są również wykorzystywane do podziału pomieszczeń, wyposażenia biur, kuchni, pokojów dziecięcych i pomieszczeń magazynowych.

Jednak systemy regałowe są najczęściej wykorzystywane do wyposażenia pomieszczeń magazynowych. Ich zastosowanie pozwala na zwiększenie funkcjonalności nawet najmniejszego i najbardziej niewygodnego magazynu. Rzućmy okiem na to, dlaczego regały magazynowe (https://www.e-regaly.pl/) są potrzebne, jakie problemy rozwiązują i jakie są główne typy projektów.

Główne typy regałów magazynowych i ich zastosowanie

Głównym celem regału magazynowego jest poprawa funkcjonalności, pojemności i wygody powierzchni magazynowej. Ich zastosowanie pozwala nawet w małym magazynie umieścić wymaganą ilość produkcji z jej wygodną kategoryzacją. Regały dostępne są w różnych rozmiarach, pojemnościach i typach. Ten ostatni czynnik jest jednym z głównych przy wyborze sprzętu. Główne rodzaje wyposażenia magazynu w regały według ich przeznaczenia:

Stojaki (regały) przednie

Wykonane z ramek i profilu metalowego. Rama jest łatwo montowana za pomocą śrub. Belki można regulować na dowolną wysokość. Specjalnie zaprojektowany do wysokiego składowania wszystkich rodzajów produktów. Szczególnie nadaje się do małych pomieszczeń o niewielkiej powierzchni użytkowej i wysokich sufitach.

Regały magazynowe z głębokimi bokami

Regały magazynowe z głębokimi bokami nadają się idealnie do długotrwałego przechowywania. Są odpowiednie dla produktów o jednej wielkości. W przypadku głębokich regałów zalecamy stosowanie regałów wspornikowych.

Regały magazynowe wspornikowe

Służą one do przechowywania rur, drewna i innych długich towarów. Te systemy regałowe mogą być zarówno jednostronne jak i dwustronne.
Systemy regałów przesuwnych. Te systemy półek poruszają się wzdłuż systemu szynowego za pomocą mechanicznego koła ręcznego. W zależności od konfiguracji mogą być wykorzystywane do przechowywania dowolnego rodzaju towarów.

Antresole przemysłowe magazynowe

Regały magazynowe tego rodzaju pozwalają na wykorzystanie całej wysokości magazynu. Produkty są pobierane ręcznie. Systemy antresolowe są wygodne do jednoczesnego przechowywania różnych rodzajów produktów.

Głównym zadaniem systemów regałowych jest zapewnienie wygodnego składowania produktów i sprawnego funkcjonowania magazynu. To jest dlaczego ja jest istotny wybierać optymalnego typ odkładać opierać się na produktu typ i pokój rozmiarze.