Jakie problemy rozwiązują regały magazynowe?

Oryginalne regały magazynowe mogą być ozdobą najbardziej wyszukanego wnętrza magazynu. To także dobry pomysł do biura. Nie wstając od biurka, można łatwo uzyskać potrzebne informacje, po prostu obracając regał kolumnowy. Może być również stosowany w salach wystawowych do ekspozycji eksponatów lub przedmiotów z kolekcji. Aby zrozumieć, dlaczego potrzebne są specjalne urządzenia magazynowe, warto zastanowić się, jakie problemy rozwiązują regały. Należą do nich:

Radzenie sobie z niedoborem miejsca

Niezależnie od rodzaju pomieszczenia, jakie posiadasz, regały magazynowe powinny być w stanie zmaksymalizować wydajność przy jednoczesnym zminimalizowaniu wymagań dotyczących powierzchni podłogi. Konstrukcje wielokondygnacyjne są najwygodniejszą opcją rozwiązania tego problemu.

Szybszy załadunek, rozładunek i pobieranie towarów

Jeśli produkty w magazynie są przechowywane w kartonach lub na paletach, które leżą na podłodze, znalezienie czegoś będzie bardzo trudne. Po zainstalowaniu regałów łatwiej jest znaleźć odpowiednie produkty, sklasyfikować je i załadować do magazynu.

Wyposażenie magazynów

Duże sklepy sprzedające artykuły budowlane i inne produkty często nie posiadają oddzielnego magazynu. Są one wyposażone w taki sposób, aby łączyć przestrzeń magazynową i sprzedażową. A zastosowanie systemów regałowych jest w tych przypadkach koniecznością. Aby uzyskać jak najwięcej z korzystania z półek, zaleca się zwrócenie szczególnej uwagi na wybór półek.

Wskazówki dotyczące wyboru wyposażenia regałów

Przy wyborze sprzętu do odkładania na półki, musisz dokładnie zrozumieć, do czego będzie on używany. Jego głównym przeznaczeniem jest przechowywanie towarów w magazynie, fabryce, garażu, przestrzeni handlowej, biurze lub mieszkaniu. W przypadku pomieszczeń mieszkalnych, biurowych lub handlowych ważna jest nie tylko nośność, ale również właściwości zewnętrzne konstrukcji. Dlatego warto rozważyć regały metalowe malowane proszkowo.

W magazynie głównymi kryteriami wyboru są nośność, rodzaj konstrukcji i jej wymiary. W magazynie składowane są towary, których uszkodzenie może spowodować straty materialne, dlatego wybór optymalnego systemu składowania jest bardzo ważny. Dlatego przy wyborze systemu regałowego należy zwrócić uwagę na:

  • wielkość i ciężar towarów, które mają być na nich składowane;
  • opakowanie, w którym towary będą przechowywane, lub jego brak;
  • temperaturę, wilgotność i inne warunki panujące w sklepie;
  • czas składowania towarów;
  • zastosowanie nowoczesnych wózków widłowych w magazynie;
  • rodzaj lokalu.

Dzięki odpowiednim opcjom regałów można zmodernizować magazyn, aby pomieścić każdy rodzaj produktu.