Baza wiedzy

Proces inwestycyjno-budowlany a nietypowe rozwiązania elewacyjne

Proces inwestycyjno-budowlany składa się z wielu etapów. Samą realizację robót budowlanych poprzedza zespół czynności przygotowawczych. Niezbędne jest także pozyskanie decyzji administracyjnych. Wszystkie czynności – od określenia warunków zabudowy aż do oddania obiektu do użytku składają się na proces inwestycyjno-budowlany.
więcej

Detale architektoniczne, elewacja modułowa, nietypowa lokalizacja. Co wyróżnia nowoczesne budynki w Polsce?

Współczesna polska architektura mierzy się z szeregiem wyzwań. Od architektów oczekuje się wkładu w rewitalizację i uwzględnienia charakteru miejsca oraz lokalnego kontekstu, w którym ma powstać nowy obiekt. Ważne jest dopasowanie do często trudnej przestrzeni. Ponadto działki bywają niewielkie, zdarza się także, że podłoże jest słabe i konieczne jest np. wzmocnienie gruntu.
więcej

Warunki techniczne i wymagania sanitarno-higieniczne w biurowcu Bałtyk

Bałtyk to nowoczesny wysokościowiec, w którym znajdują się biura, lokale handlowo-usługowe, klub fitness, restauracje, a nawet hotel. Przed tak wielofunkcyjnym budynkiem stoją liczne wyzwania w zakresie warunków technicznych, nad którymi w trakcie budowy czuwa m.in. inspektor nadzoru inwestorskiego. Muszą zostać spełnione także odpowiednie warunki sanitarno-higieniczne.
więcej